Silvestrovský beh Vrútky 2010

01.01.2011
silvestrovsky-beh-vrutky-2010

          Najdlhší silvestrovský beh na Slovensku sa dožil svojich 30. narodenín, aj keď vraj už mal „na mále“. Možno aj preto sa organizácie chytili veľmi schopní turčianski amatérski triatlonisti. Na čele s Danom Konečným, ktorý asi funguje na veľmi dobré baterky, lebo tak ako pár ďalších podujatí si to stihol zorganizovať, odriaditeľovať, odpretekať a ešte aj odkomentovať pri vyhlásení.
Rekordy v účasti ani v časoch sa čakať nedali, lebo tentoraz to bola skôr kryoterapia ako beh. Ale aspoň sa nešmýkalo :-) Aj diery na lávke cez Váh konečne niekto pozakrýval. Pretekári zato dobiehali osrienení ako komparz z Mrázika. Napriek zime 81 štartujúcich (v tom 5 dievčat) je pekné číslo (vlani 112). Isto aspoň polovica z nich sem chodí pravidelne. Kto by odolal fajným obloženým žemličkám a teplému čaju v cieli?


Od začiatku sa utrhla dopredu dvojica, za ňou asi trojica a tretia skupinka mala zo 6 kusov, pomaly sa to drobilo na dvojice a jednice. Po obrátke to už bolo sólo lanského obhajcu Roba Rolka. Na víťazstvo mu stačil čas horší oproti minulému roku asi o 90 sekúnd, ale v takej kose sa niet čo diviť. Takže veterán to zas mladým „natrel“, mladí musia ešte potrénovať. Medzi ženami zvíťazila rozdielom triedy Sylvia Šebestián zo Skalice, v kategórii aj celkovo.
Napriek prognózam organizátori nezohnali Keňana, zato jeden Španiel sa ukázal. Nebežal zle chalanisko, len možno nebol pripravený na sibírske podmienky :-)


Treba sa tešiť na ďalší ročník, riaditeľ Dano sľubuje zmeny, ktoré by mali preteky zatraktívniť. Možno sa zmení trať, možno miesto pretekov, počasie a dátum sa ale zmenia určite :-) A možno prídu aj Keňania.


Dovtedy príjemné prebúdzanie po silvestrovskej noci, príjemný celý nový rok, veľa kvalitných kilometrov, zdravia a chuti želá
Vetroplachtím

Ak ste sa v galérii nenašli, fotky v plnej veľkosti si môžete stiahnuť na dole priloženej adrese. Je to spakované, súbor má asi 80 mega. Ďakujeme organizátorom za výsledky v elektronickej podobe.

fotky preteku

 

Rišo Pouš


 

Fotky Silvestrovský beh Vrútky 2010

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri