Silvestrovský beh Vrútky 2011

31.12.2011
silvestrovsky-beh-vrutky-2011

31. ročník najstaršieho silvestrovského behu na Slovensku bol v znamení veľkých zmien, ohlasovaných už vlani. V prvom rade organizáciu zobrali pevne do rúk martinskí triatlonisti – po vlaňajšom „skúšobnom“ ročníku. Samozrejme s výdatnou podporou skúsených pôvodných organizátorov. Tou najväčšou zmenou bola ale zmena trate: tá stará 11,5-kilometrová s jednou obrátkou na Lipovci sa zmenila na 5 okruhov priamo v centre Vrútok. Dĺžka sa skrátila na rovných 10km (no, možno nejaké metre navyše), to však hádam nikomu nevadilo. Aspoň sa budú dať časy lepšie porovnávať nie? A na Silvestra už ozaj nejde o hltanie kilometrov. Možno niekomu vadila tá 180-stupňová obrátka v polovici každého kola, tam sa ale našťastie nešmýkalo. A výborná bola početná divácka kulisa – nielen v cieli ako doteraz, keď sa behalo „mimo civilizácie“.

 

 

Počasie vyšlo takmer ideálne – teplota málo nad nulou a medzi domami aj bez vetra, ktorý práve na starej trati často vedel popri Váhu potrápiť. Akurát že trochu snežilo. Na cestách mokrý asfalt, len v cieľovej rovinke na pešej zóne to trochu šmýkalo. Našťastie zákruta pri výbehu do každého ďalšieho kola je dostatočne široká :-)

 

Štart bol o pár minút posunutý kvôli autobusu MHD, ktorý by bežcom zavadzal, ale potom už 103 „závodných koní“ vyrazilo a v tej zákrute hneď po štarte ani nik „neľahol“. Na čele rýchlo ušla 8-členná skupinka, ktorá sa už na konci 1. kola začala deliť na jedincov a dvojice a v podstate sa až do cieľa len naťahovala do dĺžky.

 

Vpredu sa držala dvojica Križák – Sumerling a takto dobehli až do cieľa. Tam sa už držali doslova – za ruky. Bodaj by nie, lebo aj keď obaja sú vekom nad 40, každý sa prihlásil do inej kategórie. Lebo Eurá sa nerozdávali v absolútnom poradí, ale v „age groups“. Takže veteráni to mladým znova „natreli“. V prvej sedmičke boli štyria.

 

Medzi ženami podobne, aj keď o dámach ako o veteránkach sa nesluší hovoriť :-) Prvá pribehla Monika Píšová, ale najväčším prekvapením bola iba 12-ročná Erika Belianska, medzi dievčatami druhá, takže suverénna víťazka mladšej ženskej kategórie a 46. celkovo!

 

Do cieľa sa dotrúsili všetci bežci zhruba do hodiny po štarte, aj keď niekto mal vraj o koliečko viac :-) V cieli sa fasovala müsli tyčinka, fajná žemlička a teplý čaj (niekto dal aj „zápražku“). Len účastnícky metál sa neušiel všetkým - organizátori buď nerátali s takou účasťou, alebo rozdávali zvyšky z predchádzajúcich pretekov. Ako je to paňe pšedsedo? To treba doladiť, niektorí veteráni si na metále potrpia :-)

 

Potom už len vyhlasovanie, pekne po kategóriách. Výsledky sú tuto nižšie v galérii, ďakujeme organizátorom za ne! Tesne po poludní teda koniec a  všetko sa to rozpŕchlo doraziť sa silvestrovaním. Nový traťový rekord je teda stanovený „dupľovane“ na 34,44min., uvidíme či vydrží aj o rok. Do zbehania!

 

Rišo Pouš

 

P.S. Fotky aj iné ako tie v galérii si môžete stiahnuť tu:  http://www.ulozto.sk/12125462/silvestrovsky-beh-2011-rar

 

 

 

Fotky Silvestrovský beh Vrútky 2011

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri