SPORTFUL Fiandre Light NoRain

24.09.2023
sportful-fiandre-light-norain

Keď je horúce leto dočasne prerušené ochladením s prehánkami, alebo keď na jar či na jeseň slnko ukazuje svoju silu, no nie je to ešte na letný dres, ale už ani na zimnú bundu. Vtedy sa hodí niečo medzi tým, voči vetru a dažďu odolnejšie, pritom ale tenké, pohodlné. Niečo, čo nevyvoláva pocit, ako by bol človek zabalený v igelite. Kolekcia FIANDRE (po taliansky Flámsko) od značky SPORTFUL   je určená presne na takéto, viac chladné ako teplé, ale najmä veľmi premenlivé podmienky, aké často vládnu počas známych cyklistických „jarných klasík“ práve vo Flámsku. Bola vyvinutá aj pre profíkov, ktorí sa tam preháňajú. A tento kúsok je z tých najtenších v kolekcii (dokonca trochu priesvitný), oveľa viac „jersey“ ako „jacket“, aj keď práve medzi bundy je zaradený. Možno preto, že je v ponuke aj s dlhými rukávmi. Len pre porovnanie: môj klasický, starší letný dres má rovnakú hmotnosť a je aj hrubší, ale samozrejme ide najmä o vlastnosti materiálu, nie o váhu.

Základom je materiál NoRain na chrbtovom paneli, značkou Sportful patentovaná tkanina s vysokou odolnosťou, ale najmä výborne priedušná a zároveň nenasiakavá, čo má zabezpečiť vodoodpudivá úprava na báze nanotechnológie. Na ramenách a vpredu je použitá iná tkanina WindShield 3L, odolnejšia zase proti vetru. Nechýba vyšší golier, zvnútra ešte podšitý sieťkou, predĺžené rukávy, siahajúce až k lakťom a ukončené len rezom. Pod klasickými troma vreckami je chrbtová časť dole tiež mierne predĺžená a strihnutá do oblúka kvôli lepšej ochrane pred vodou, odfrkujúcou od zadného kolesa. V praxi sa ale ten pruh látky naskladá pod vrecká, nejaké predĺženie dresu neregistrujem.

Vrecká_s_oboma_odrazkami,_pružným_lemom_hore_a_predĺženým_chrbtom_dole.

Výrazná žltá priťahuje na ceste oči vodičov, a tak prispieva ku bezpečnosti. Samozrejme viac priťahuje (či zviditeľňuje) aj špinu, ale v ponuke je ďalších päť menej výrazných farieb (v šiestich veľkostiach), a to isté vo variante s dlhým rukávom. Nesmie samozrejme chýbať reflexné logo vpredu aj vzadu a poznávacím znakom kolekcie FIANDRE je červený pásik, tentokrát na pravom ramene a ľavom vrecku:

Fiadre_NoRain_sa_robí_aj_s_dlhým_rukávom.

Dobrý dojem z celku doplňuje kvalitné spracovanie (made in Hungary), posilnenie horného okraja vreciek pružným pásom, ploché švy a kvalitný zips YKK Vislon s malou garážou v hornej úvrati. Samovoľne sa nerozopína, pritom je jednoducho obsluhovateľný jednou rukou a zvnútra je podšitý pruhom látky, aby ani cezeň vietor neprenikal na telo.

Skúsenosti: v lete tento dres (bundu?) rád používam „naostro“ v klasických prípadoch po prechode studených frontov, pri inak príjemnej teplote medzi 15 – 20 stupňami, ale zároveň pri otravnom severáčiku. Ten ruky (od lakťov dole) síce chladí, ale na telo nemá šancu preniknúť.  Na jeseň stačí podložiť termotričko (pocit pri nosení je tak ešte lepší), skombinovať s rukávnikmi a komfort zaručený. Ideál aj pre nás pracujúcich, ktorí vyrážame na prechode z dňa do noci. Značku SPORTFUL samozrejme dováža DAVORIN a predáva napríklad JM ŠPORT .

Rišo Pouš

 

Fotky SPORTFUL Fiandre Light NoRain

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri