Silvestrovský beh Vrútky 2021: už 40. ročník!

31.12.2021
silvestrovsky-beh-vrutky-2021-uz-40-rocnik-

Tak sa vrútocký silvestrák, najdlhší a najstarší na Slovensku, dočkal. Jubilejného 40. ročníka, po ročnej pauze zavinenej Covidom. Síce s menšou účasťou a s obmedzeniami, ktoré boli nutné, aby organizátori vyhoveli protipandemickým opatreniam a nariadeniam, ale podaril sa! Za to samozrejme vďaka veliká patrí najmä Danovi Konečnému a jeho tímu (TAT, Svemat). Po bielych vianociach nastalo počasie typicky bežecké, čiže odmäk :-) Hmlisto, miestami mrholivo, teplota mierne nad nulou, na ceste sa nešmýkalo, no proste pre väčšinu zúčastnených bežecký ideál. Veď čo iné sa dá robiť v takom počasí, ako ísť si zabehať, že? A keď je to navyše posledný beh v roku a ešte má v názve aj zdravie...

Takže pred desiatou to na vrútockej pešej zóne vrelo hádam viac ako počas vianočného jarmoku – nazbieralo sa asi do 70 behuchtivých, dokopy aj s detiskami. Tie mali ako vždy jedno kolo, dospeláci päť. Aj prezentácia tentokrát len na pešej zóne, žiadna sokolovňa sa nekonala. Po desiatej sa klasicky počkalo na emhádečku, kým prejde, a išlo sa na to. Detiská vyleteli naraz, dospelákov bolo viac a tí sú aj rizikovejší, tak boli vypúšťaní po šiestich, po dvoch minútach, nech nie je tlačenica. Kvôli tomu malému posunu štartovej čiary a vraj aj kvôli parkujúcim autám na otočke v Priekope bola tentokrát tá certifikovaná trať vraj mierne podmierečná, asi o 200 metrov. To len pre prílišných detailistov, ak by sa nejakí našli.

Lebo aj keď na trati boli zvádzané tuhé boje, v cieli sa zdalo, že tu o ne vôbec nešlo a panovala komorná síce, ale kamarátska a uvoľnená atmosféra ako vždy – pravdaže s dodržiavaním povinných rozostupov :-) Ako odmena sa každému ušla medaila, samozrejme bagetka a ešte samozrejmejšie teplého čaju, čo hrdlo ráčilo. Možno bol aj niečím „dochutený“, možno preto si ho aj niektorí diváci dopriali :-)

Tradičný účastník tohto behu Dušan Kutnár (ročník 1942) bol zároveň aj najstarší bežec v štartovom poli, a keď on dobehol, orgovia bleskovo spustili vyhlasovanie výsledkov – aj vďaka profi zabezpečeniu od kk-sporttiming. Skoro na každého sa dostalo, lebo kategórií bolo desať: štyri žiacke, dve ženské a štyri mužské. Len bedňa nebola, v duchu protipandemickej hygieny len decká stáli pospolu, po najlepších trojiciach a tešili sa z cien asi najviac. Dospeláci si ceny preberali poslušne po jednom. Za ženy najrýchlejšia Katka Paulínyová, za chlapov tých mladších poriadne vyťal veterán Robo Valíček. Ostatných si nájdete v galérii alebo na stránke časomiery ( TU ).

Tak už len dúfať ostáva, že o rok to bude všetko znovu normálne. Držme si teda palce a do nového roka aby sme všetci vbehli s radosťou, šťastím, zdravím a úspešne!

Rišo Pouš

Fotky Silvestrovský beh Vrútky 2021: už 40. ročník!

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri