Silvestrovský beh Vrútky 2018

31.12.2018
silvestrovsky-beh-vrutky-2018

Počet „silvestrákov“ sa oproti vlaňajšku rozrástol tuším o jeden nový. Ale ten najstarší je len jeden. Vo Vrútkach sa bežalo už 38. raz. A na certifikovanej trati keby niečo - rovných 10 kilákov na päť kolečiek ako furt, to by si mali bežci vážiť. Aj tí, ktorí si netrúfajú po vianočných sviatkoch sa odvážiť. Ale o to tu (ako vždy) nejde, že? Perfektný servis, pritom štartovné len symbolické a Pan Pšeceda ešte aj počasie vybavil. V podstate opačné ako vlani – nočný dážď sa teraz zmenil na denné sneženie, čo je ten lepší variant. Lebo žiadna slizká čľapkanica pod nohami nebola, ako vlani. Po dávno minulom vianočnom snežení ostal na cestách len posyp a v zákrutách kaluže. Iba snehové prehánočky miestami pichali do očí a nárazy protivetra sa niekedy snažili tých ľahších sfúknuť z trate – najmä po obrátke a na ceste popri parku pred cieľovou rovinkou.

 

Nazbierala sa taká tradičná účasť, aj keď menšia - asi stovečka dospelých a zo 15 malých svišťov. Svište odsvišťali na jedno kolo tesne po desiatej (keď prestala zavadzať emhádečka), päť minút po nich to na pešej zóne zaerdžalo, zadunela dlažba a valilo sa.

 

 

Na veterný úsek pri parku sa trochu posťažoval aj tradičný víťaz posledných ročníkov Braňo Šarkan – vraj si myslel, že ho tam všetci dobehnú, ako ho to zastavilo. Ale čo chce s takým menom, a keď navyše má dokopy 30 kíl aj s maratónkami :-) Zato to rubol za pohodlných 34 minút a jeho prenasledovatelia boli v hoooodne úctivej vzdialenosti za ním. Tentokrát si prvé tri miesta v absolútnom poradí postrážili mlaďasi do 40 rokov, štyridsiatnici (kategória B) pekne za nimi. Zato šesťdesiatnici (D) vymlátili vraj päťdesiatnikov (C). Možno preto z tých mladších „céčkarov“ prišiel na vyhlásenie len jeden, čo sa asi najmenej hanbil :-)))

 

 

Medzi dievčatami tiež skoro nič nové, skoro samé známe tváre. Nazbieralo sa ich takmer do dvadsiatky. Danka Ignačáková si išla systémom štart – cieľ, ale tu už sa mladšie (kategória E) a krajšie diouky (F) v popredí trochu premiešali a boli potom v cieli aj dáke súboje „o prsia“. Na rozdiel od chlapov, ktorí dobiehali pekne slušne zoradení. Teda aspoň tí úplne vpredu. Podrobnejšie výsledky ako sú v galérii nájdete na stránkach časomiery TU.

 

 

V cieli tradičná fajná bagetka, teplý čajíček, vykecávanie a kašľanie... A poniektorí aj cigaretku druzgli na upokojenie rozbúrených pľúc. KK Sport Timing makal v mikrobuse o dušu, výsledky priebežne naskakovali na veľkom monitore, takže nejakých 15 minút po dobehnutí posledného kusa mohlo sa ísť na vyhlasovanie. O pol dvanástej presne, ako bolo v propozíciách. To treba tiež oceniť, tú rýchlosť a presnosť. Veď v zime a vetre komu sa chce donekonečna čakať, že?

 

 

Ako na starý rok, tak na nový rok a ako na nový rok, tak po celý rok, takže kto tam nebol, môže ľutovať a aj sa trochu hanbiť :-) Ale hlavne nech si všetci natočíte v novom roku čo najviac pohodových kilometrov s úsmevom na tvári – nohami, rukami a akými len chcete ďalšími orgánmi. Telu nech to prospieva a hlave zvlášť. Do zbehania!

 

Rišo Pouš

 

Fotky Silvestrovský beh Vrútky 2018

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri