Nosičská Stovka 2016

08.06.2016
nosicska-stovka-2016

Vo Vysokých Tatrách sa už štandardne otvára sezóna so stokilom na chrbte. Ani tento rok tomu nebolo inak, tentokrát v nedeľu 29. mája. Každému dobre známu trať z Hrebienka na Zamkovského chatu zvládlo 39 účastníkov. Pár noviniek zaznamenal tento, už 15. ročník Memoriálu Ďura Petranského. Bol to super chalan a nosič, ktorý nešťastne zahynul pri vynáške v lavíne.

 

Koncom mája počas Stovky panovalo teplé a suché počasie. Niekoľko rozhlasových či televíznych médií si bezstarostne nazbieralo bulvárny materiál pre podporu tohto slovenského unikátu. Nové tváre v nosičských kruhoch sa prišli porovnať so staršími harcovníkmi. Je len pár momentov počas sezóny, keď sa nosiči stretnú a výkonmi stmelia tento neveľký klan urastených.

 

Poďme v rýchlosti ku priebehu. Tradične v niekoľkominútových intervaloch sa štartovalo z Hrebienka, každý svojim tempom. Pred Stovkármi ešte stihli vybehnúť (nová kategória) veteráni. Taktiež zmiešané dvojky a rodiny, ktoré niesli spolu 100kg a baby s 25kg batohmi. Tie to vzali naozaj šprintom, veď polovica z nich vybehla na Zamku pod polhodinu. Poradie prvých troch:

 

1. Laura Vnenčáková, Terynka 25:31

 

2. Zuzana Bašistová, Skalnatá 25:36

 

3. Lenka Mazúrková, Rysy 27:25

 

 

U chlapov to vzal po štarte najrýchlejšie asi Maťo Fabšík a Filip Zacher. Stokilečko na hrbe je ale neľahká aktivita a na bedňu sa tak pomestili traja iní. Zaujímavé, že nikto z nich už nie je „aktívny“ nosič a či je to výhoda nevedno. Každopádne to ale neznáme tváre nie sú. Veď Braňo tu drží traťový rekord (39:18), Rasťo vyhral Stovku minulý rok a Vnenky vyhral Sherpu 3x. Poradie prvých troch:

 

1. Matúš Vnenčák, Térynka 41:21

 

2. Braňo Karafa, Térynka 43:01

 

3. Rasťo Goriščák, Zamka 43:42

 

Nakoniec všetci zvládli náročnú trať bez zranenia. Novinkou pre tento rok je Sherpa Cup. Okrem Nosičskej Stovky budú dve kolá Sherpa rallye (60kg). Prvé bude už v nedeľu 12. júna na Zbojníčke a finále je v Rakúsku (6.-10.októbra).

 

Matúš Vnenčák

 

Fotky Nosičská Stovka 2016

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Nosičská Stovka 2016
Jaraba 08.06.2016
Sobota nie je 12. júna. Chcelo by to upresniť.

RE: Nosičská Stovka 2016
Ripo 08.06.2016
Nevidis to zamerne zahmlievanie, aby tam cepri neprisli? Ale vdaka, opravenô :-)

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri