Make love, not asfalt

10.11.2007
make-love-not-asfalt

S týmto heslom vytiahli do boja za NAŠU!!! vec predstavitelia Českej bikovej asociácie na Brnenskú výstavu Sportlife, kde sa uskutoční aj niekoľko konferencií o smerovaní a budúcnosti cyklistiky. Čo tým heslom vlastne myslia sa dozviete z obrázku, ktorý nosia na svojich tričkách.(obr.)
Čo to vlastne ČEMBA je? Zatiaľ čo mi si tu pokojne odfukujeme v našom slovenskom stredoveku, u našich západných susedov práve prebieha masívna výstavba prevažne asfaltových cyklochodníkov. To by nebolo až také zlé, keby tieto asfaltky nevznikali často aj na miestach kam asfalt rozhodne nepatrí. A tak vzniklo občianske združenie, ktoré by okrem iného chcelo vrátiť horský bicykel tam kam patrí - do lesa.


Úryvok zo stanov:
Základním posláním ČeMBA o.s. je zastupovat zájmy bikerů:
hájení zájmu terénních cyklistů; ,
ochrana proti narůstajícím zákazům jízdy na kole;
podpora pri tvorbě a udržbě trailů, tras a značení;
informovanost, lepší image a propagace správné bikerské kultury.
Jde nám hlavně o zlepšení vzájemné ohleduplnosti a celkovou kultivaci vztahů na lesní a polní dopravní síti.


Jedným z cieľov tohto občianskeho združenia je zapojiť do údržby a opráv lesných chodníčkov širokú bikerskú verejnosť a dokonca chcú presadiť plánované budovanie nových chodníčkov(singltrackov), ktoré by mali slúžiť nielen bikerom, ale aj turistom.


V čase protestov proti neslávne známemu zákonu u nás na Slovensku sa Čemba dokonca výrazne angažovala a podporovala protestné akcie. Výsledok je známy a nám nezostáva nič len veriť, že aj u nás sa časom nájde partia nadšencov, ktorí sa odhodľajú bojovať za podobnú vec aj na oficiálnej pôde. Ja budem zatiaľ chodiť aj naďalej do lesa s pílkou a čistiť chodníky na vlastnú päsť!
Takže českí bikeri: držíme palce!!!

S pozdravom biker recidivista Vetroplach
foto: autor

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri