Karpos - outdoorová skúsenosť od Sportfulu

25.02.2014
karpos-outdoorova-skusenost-od-sportfulu

Karpos je slovíčko pochádzajúce z gréckej mytológie. Bol to syn Zephyra (západný vietor) a Khloris (jarná vegetácia). Božské dieťa Karpos vynikalo svojou mimoriadnou krásou... 

Čo znamená, keď sa povie Karpos v 21. storočí? Na to sa pozrieme teraz:

Karpos nie je nová značka, ale vlastne len názov outdoorovej kolekcie oblečenia od renomovanej talianskej firmy Sportful. Firma Sportful vznikla v roku 1946, keď sa rodina Cremonese rozhodla založiť fabriku na výrobu oblečenia. Keď sa v roku 1972 dr. Giordano Cremonese chystal štartovať na slávnom maratóne v behu na lyžiach Marcialonga, zistil, že si nemá čo poriadne na seba obliecť. A od tohto momentu sa rodinná firma začala venovať aj športovému oblečeniu. Prekvapujúce úspechy na začiatku ich postupne priviedli k tomu, že sa začali špecializovať na oblečenie pre bežcov na lyžiach a neskôr aj pre cyklistov. Dnes už ľudia, zaujímajúci sa o tieto športy, značku obliekajúcu majstrov sveta a olympijských víťazov dobre poznajú. Takmer neznáma je však zatiaľ kolekcia outdoorového oblečenia Karpos, ktorú firma Sportful priviedla na trh pomerne nedávno. Firma známa svojimi kvalitnými výrobkami vsadila na kvalitu aj v tejto oblasti.

Karpos

Po mojich prvých skúsenostiach s Karposom by som skôr povedal, že tu ide hneď od začiatku o akúsi "extraligu". V spolupráci s vynikajúcimi talianskymi horolezcami a skialpinistami vznikla kolekcia, ktorá patrí medzi to najlepšie, čo môže trh ponúknuť. Predovšetkým z hľadiska faktorov: funkčnosť, váha, trvanlivosť, ergonómia, prepracovanosť detailov. Za pomoci nových materiálov a už existujúceho know how sa Sportfulu podarilo do Karposu pretaviť roky skúseností a výsledok naozaj prekvapuje: cieľová skupina sú nielen ambiciózni športovci a výkonnostní turisti a horolezci, ale aj široká skupina outdoorových nadšencov, ktorým stačí to najlepšie... Karpos teda štartuje pomaly, ale so silným pozadím isto mieri medzi elitu v outdoorovom oblečení. Ako zaujímavosť poslúži napríklad fakt, že túto sezónu už v tomto oblečení reprezentujú aj talianski skialpinisti. Súčasťou kolekcie Karpos je aj špeciálne oblečenie pre skialpinistov určené nielen na preteky, ale predovšetkým na dlhé tréningy a celodenné túry.

Značku Karpos na Slovensko dováža dlhoročný dovozca oblečenia Sportfull  -  Davorin

M.Bartoň 

 

 

Fotky Karpos - outdoorová skúsenosť od Sportfulu

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri