Karpos Alagna Plus - skialpový komplet

01.03.2017
karpos-alagna-plus-skialpovy-komplet

 Taliansky Sportful vo svojej outdoorovej kolekcii s názvom Karpos predstavil na začiatku zimy svoj nový skialpovo/outdoorový komplet s názvom Alagna Plus. jedná sa o vylepšenú Alagnu pri ktorej boli použité najnovšie materiály a technológie. Oproti starému kompletu je tento teplejší. V prednej časti bundy aj nohavíc má membránu. Na zateplenie bol použitý momentálne najväčší hit tepelnej izolácie: Polartec Alpha. Pribudla kapucňa, na nohaviciach kamaše na lyžiarky. Originálne riešenie veľkých vreciek v prednej časti bundy.

Komplet používam od začiatku zimy a doteraz som ho použil pri desiatkach túr v rozličných klimatických podmienkach. 

 

Val_Roseg,_nohavice_Alagna_plus_majú_prepracovanú_gamašu_zo_silného_elastického_materiálu

 

Oproti starej Alagni je najvýraznejšou zmenou membrána v prednej časti bundy aj nohavíc. Kapucňa, hrubšie prepracovanejšie gamaše ktoré sa dajú dať aj na väčšie lyžiarky.

 

bunda_má_vpredu_veľké_vrecká_s_viacfunkčným_využitím

 

Vrecká sú v prednej časti bundy. Vnútro je predelené sieťovinou na dve časti. Používal som ich na mobil, pieps, čelenku, čiapku, rukavice, malú flašku, čelovku, gely, tyčinku. Svojím priestorom a variabilitou umožňujú potrebné veci nosiť na dostupnom mieste čo znižuje potrebu zastavovať a vyberať ich z batoha.

 

kam_ju_až_prešliape?

 

Výborné využitie si u mňa našla kapucňa chrániaca v zime a vetre s vysokým golierom. Ocenil som predovšetkým výbornú manipulovateľnosť a možnosť nasadenia aj zloženia z hlavy počas chôdze.

 

skialp_pri_mínus_20

 

So Slávkou sme ocenili Alagnu aj počas januárových mrazov keď sme túrovali aj pri teplotách pod mínus dvadsať stupňov. Bunda je elastická a umožňuje dať si pod ňu aj o jednu vrstvu termoprádla naviac.

viac informácií nájdete tu:  www.davorin.sk

 

Martin Bartoň

foto: samospúšť + autor

Fotky Karpos Alagna Plus - skialpový komplet

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Karpos Alagna Plus - skialpový komplet
Jano 01.03.2017
Martin, hadam by ste mali dat do celeho vystroja elektriku a podla potreby ju zapnut a vypnut. To pride isto Lyze temperovane na sneh, teple topanky, anzug Teply a lahky.

RE: Karpos Alagna Plus - skialpový komplet
sherpa 03.03.2017
Jano, uz to zacalo, topanky uz maju ohrievane vlozky.... oblecenie > prve pokusy su zatial so svetlom, https://www.youtube.com/watch?v=4DjdJydl-ds casom dojde aj na tepelne ohrievanie....len baterie budu musiet byt dobijane solarne, inak budu velmi tazke... alebo vymyslia nieco ako "aktivne lamely" vpredu....na zjazd a vietor sa zavru, na slapacku sa otvoria vetrat...

RE: Karpos Alagna Plus - skialpový komplet
Jaraba 03.03.2017
Kokos, čo ste mali na obed? Lysohlávky? :-D

RE: Karpos Alagna Plus - skialpový komplet
Ripo 03.03.2017
Mato uz elektriku testoval a zistil, ze ked si da tu 5-kilovu baterku do batoha, je mu cestou hore tak teplo, ze vyhrievanie nemusi ani zapinat...

RE: Karpos Alagna Plus - skialpový komplet
sherpa 07.03.2017
Riso > tak to je ten overkill tych modernych technologii na uplne jednoduchu vec/situaciu. je ti zima > oblec sa alebo pridaj. je ti teplo > vyzlec sa alebo uber. tunaaa pamatnici Jano/Sano a dalsi o takomto ani nesnivali.....im stacila vlna od babky....a odhodlanie od samych seba.

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri