Diavolezza Skialp-aktual 2015

06.11.2015
diavolezza-skialp-aktual-2015

 Je sobota 31. októbra a ja stojím na parkovisku pri lanovke na Diavolezzu (2093-2978). Túto lanovku rovnako aj zjazdovku púšťajú na začiatku sezóny v Engadine vždy ako prvú. Pozerám sa na skromnú snehovú pokrývku ktorá pokrýva zjazdovku končiacu predo mnou. Dnes z toho nič nebude, pomyslím si. Vtom okolo mňa prejdú prví dvaja, zapínajú lyže a začnú šlapať. Potom ďalší dvaja, o chvíľu zase... pozerám ešte raz na sneh, je tvrdý.

Idem aj ja. O chvíľu už šlapem svoje prvé metre. Čím vyššie som snehu pribúda. V hornej časti strediska ja pustená jedna krátka zjazdovka. Je tu len jedna sedačka. Pre pretekárov a rôzne kurzy stačí. V sobotu je tu plno. Vychutnávam si výhľady na Berninské Alpy. Ľadovec dostal v lete riadne na frak, v zime to na ňom bude zaujímavé... Klasická túra na Piz Palú, ktovie ako to s ňou dopadne. Pre vodcov to bude určite problém, je to ich najobľúbenejšia túra...

Piz_Palú

V hornej časti stúpania s 1000 metrovým prevýšením už je snehu celkom dosť, som rád že som nakoniec vyrazil. Perfektné počasie mi v tom dáva zapravdu. V hornej časti je už vľavo od zjazdovky spravená stopa vedúca v bezpečí pred lyžiarmi.

Zjazd dole ma čaká tou istou trasou. Na začiatku paráda, aj v strednej časti je to dobré až v závere už s výhľadom na údolnú stanicu lanovky si dávam lyže na batoh a zvyšok zbehnem peši. Prvé šlapanie sezóny mám za sebou. Sezóny veľkých očakávaní, aká bude? To sa ešte len uvidí ale už teraz môžem aspoň povedať: Season is OPEN!

 

Martin Bartoň

Fotky Diavolezza Skialp-aktual 2015

Diskusia

RE: Diavolezza Skialp-aktual 2015
Mirko 07.11.2015
...kto vie aká sezóna nás čaká tu na Slovensku?!?

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri