COROS - nový vietor v segmente GPS hodiniek

03.12.2019
coros-novy-vietor-v-segmente-gps-hodiniek

Hoci sa môže zdať, že karty sú už v segmente GPS hodiniek rozdané, inovácie a čerstvý pohľad na vec nového hráča, môžu zabehnuté veci takpovediac prevrátiť hore nohami. Presne na tejto vlne vstúpila na trh v roku 2018 i americká značka COROS. Frustráciu elitných atlétov s nespoľahlivou a častokrát zdĺhavou synchronizáciou dát na populárnu službu STRAVA využil COROS a získal si na svoju stranu elitných amerických ultra bežcov akými sú Hayden Hawks, Tim Tollefson či Sage Canaday. Bol to práve v roku 2018 uvedený model COROS Apex, ktorý ponúka až 35 hodinovú výdrž batérie v sekundovom GPS zázname, ktorý si získal srdcia top atlétov. Keď títo atléti použili COROS Apex na známom ultra behu UTMB okolo masívu Mont Blanc, všetci spozorneli. Odkiaľ však značka COROS prichádza, aké sú jej skúsenosti a ako dokázali v tak krátkom čase rozvíriť taký vietor v segmente GPS hodiniek?

 

Za značkou COROS stojí skupina YF Tech z Číny - líder v oblasti vývoja a výroby GPS modulov pre automobilový priemysel. O reputácii tohto výrobcu svedčí aj fakt, že už dlhú dobu dodáva GPS moduly pre jedného z najväčších výrobcov automobilov na svete - skupinu Volkswagen. Bezpochýb, COROS tak môže čerpať z desaťročí skúseností v oblasti presnosti GPS záznamu a optimalizácie výkonu. Presne túto kompetenciu potvrdzujú i používatelia produktov COROS - oceňujú rýchlosť získania signálu a presnosť GPS záznamu i v náročnom teréne, ako aj extrémne dlhú výdrž batérie. Všetky modely COROS sa dokážu pripojiť na satelity GPS, GLONASS a BDS - to zabezpečuje rýchle získanie signálu a presnosť GPS záznamu. Pre ultra bežcov je zasa napríklad veľmi dôležitá výdrž batérie - aby si mohli do hodiniek nahrať trasu pretekov, nechali sa navigovať a nemuseli počas pretekov dobíjať batériu hodiniek, prípadne sa obávať, že batéria hodiniek nevydrží. Model COROS Vertix - momentálne najvyšší model v ponuke značky COROS - ponúka neuveriteľnú výdrž batérie až 60 hodín v sekundovom GPS zázname. Žiadne iné GPS hodinky (v cenovej kategórii do 600 Euro) momentálne takúto výdrž neponúkajú. A práve tento model poukazuje i na ďalšie líderstvo značky COROS - inovatívnosť.

Coros_Vertix

COROS posúva hranice inovácií a model Vertix to len potvrdzuje. Okrem už spomenutej fenomenálnej výdrže batérie až 60 hodín v sekundovom GPS zázname, ponúka i ďalšiu unikátnu funkciu pre všetkých dobrodruhov v horách. Okrem dnes už bežných senzorov akými sú optický snímač pulzu, barometer, akcelerometer, kompas, gyroskop a teplomer, obsahuje i optický pulzový oxymeter. Tento senzor sníma množstvo kyslíka v krvi a hodinky proaktívne navrhujú bezpečný postup do vyšších nadmorských výšok pre bezpečnú aklimatizáciu. V kombinácii so zafírovým sklom s DLC úpravou a lunety a zadného krytu z titánu (za ktoré si väčšinou pri iných značkách treba priplácať) tento model demonštruje ambície a technologickú kompetenciu značky COROS.

 

 

COROS si získava srdcia nielen športovcov a športovkýň, elitných atlétov ale aj kritikov. Len pre pár dňami napríklad model COROS Apex získal prestížne ocenenie magazínu Runner's World - Editor's Choice 2019. Vyzdvihol najmä neuveriteľnú výdrž batérie 35 hodín v sekundovom GPS zázname a presnosť GPS záznamu. Red Bull zasa zaradil model COROS Apex Pro (čoskoro v predaji v SR) medzi TOP 5 GPS hodinky pre trail running. Ocenili použitie prémiových materiálov akými sú titán a zafír a výdrž batérie až 40 hodín v sekundovom GPS zázname, ako aj prítomnosť unikátneho senzoru - optický pulzový oxymeter. COROS Apex Pro si tak vybojoval miesto medzi velikánmi akými sú Garmin, či Suunto. Renomovaný testovací portál Outdoor Gear Lab vyhodnotil model COROS Apex ako najlepšie GPS hodinky pre beh a tréning - Editor's Choice 2019. Model COROS Vertix zasa označil ako najlepšie hodinky s výškomerom za rok 2019.

Coros_Apex_Pro

V komunite sú produkty COROS veľmi oceňované pre neustále aktualizácie softvéru v hodinkách i v apke COROS Trainer. To demonštruje napríklad aj nedávna aktualizácia, ktorá špecificky adresovala jeden z najťažších technických problémov - presnosť GPS záznamu na bežeckom ovále. Ešte viac - podobne ako elitní bežci Hayden Hawks a Tim Tollefson – zákazníci vítajú veľmi rýchlu a spoľahlivú synchronizáciu so službou Strava. Vyzdvihované je i veľmi užívateľsky prívetivé ovládanie hodiniek a presnosť GPS záznamu. V neposlednom rade sú to i zaujímavé predajné ceny.

 

Zdá sa, že cez inovácie, skúsenosti a ambície posúvať hranice, si mladá značka COROS získava srdcia kritikov, elitných bežcov, ale najmä športovcov v horách.

 

Na Slovensku je autorizovaným predajcom značky COROS e-shop ralpu.com.

 

Odporúčané maloobchodné ceny:

  • COROS Pace – 199 Eur

  • COROS Apex – 349 Eur

  • COROS Apex Pro – 499 Eur

  • COROS Vertix – 599 Eur

 

Súvisiace články:

Diskusia

RE: COROS - nový vietor v segmente GPS hodiniek
Mišo 07.01.2020
Od Silvestra mám Coros Apex Pro, zatiaľ len spokojnosť, jednoduché ovládanie, presné GPS, dobrá appka.

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri